سرویس فرهنگی و هنری
صبح امروز:

مراسم افتتاحیه همایش تخصصی مدیریت مسجد برگزار شد

(چهارشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۷) ۱۴:۰۰

مراسم افتتاحیه همایش تخصصی مدیریت مسجد، با حضور ائمه جماعات ناحیه حضرت عبدالعظیم(ع) مرکز رسیدگی به امور مساجد برگزار شد.

به گزارش پایگاه تخصصی مسجد،‌ مراسم افتتاحیه همایش مدیریت تخصصی مسجد با حضور ائمه جماعات ناحیه حضرت عبدالعظیم(ع) مرکز رسیدگی به امور مساجد صبح روز 17 مرداد ماه در اردوگاه فرهنگی و تفریحی دانشگاه امام صادق(ع) در شهر دماوند، برگزار شد.

بنا بر این گزارش، اولین دوره همایش مدیریت تخصصی مسجد، به ناحیه حضرت عبدالعظیم(ع) مرکز رسیدگی به امور مساجد اختصاص داشت و راس ساعت 9 صبح با سخنرانی حجت الاسلام صداقت معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد کار خود را آغاز کرد.

در افتاحیه این مراسم پس از قرائت قرآن و سرود ملی کشورمان، حجت الاسلام صداقت به سخنرانی پرداختند.

معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد، با رساندن سلام ریاست مرکز به ائمه جماعات شرکت کننده در دوره اول این همایش گفت: نام اولین دوره همایش مدیریت تخصصی مسجد به نام سیدالکریم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) مزین شده و امید است این تبرک، در موفق بودن این دوره موثر باشد.

وی افزود: بنا به درخواست ائمه جماعات و بنا بر فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند: امام جماعت مدیر طبیعی مسجد است، این نیاز احساس شد که مبانی مدیریت مسجد به صورت تخصصی به ائمه جماعات ارائه شود.

 حجت الاسلام صداقت در ادامه گفت: پس از درخواست ائمه جماعات و نیازی که مرکز رسیدگی به امور مساجد در ارائه مبانی تخصصی مدیریت مسجد احساس کرد، تمامی ارکان مرکز دست به دست هم دادند تا این دوره تخصصی به نحو احسن و با کیفیت خوبی برگزار شود.

وی افزود: پس از چند ماه تلاش روزانه و مستمر معاونت ها و ادارات مختلف مرکز در برگزاری این دوره تخصصی به این نتیجه رسیدیم که رکن اصلی مدیرت در مسجد برنامه ریزی فرهنگی  است.

 صداقت در ادمه با یادآوری همایش ائمه جماعات در ماه های پایانی سال 96 گفت: یکی از تاکیدات ریاست محترم مرکز رسیدگی به امور مساجد، داشتن برنامه مدون و زماندار توسط ائمه جماعات، برای مساجد است.

وی افزود: این همایش، فرصت مناسبی است تا ائمه جماعات به یک برنامه ریزی موثر، با در نظر گرفتن مبانی مدیریت تخصصی مسجد، دست یابند.

گفتنی است پس از سخنرانی حجت الاسلام صداقت، حجت الاسلام نوری معاونت جذب و آموزش مرکز رسیدگی به امور مساجد به تشریح اصول و روش‌های برنامه ریزی مسجد در قالب یک کلاس 90 دقیقه‌ای برای ائمه جماعات ناحیه عبدالعظیم(ع) پرداخت.

همچنین سه کلاس دیگر با مضمون رصد و مساله شناسی مسجد و خلاقیت در برنامه ریزی مساجد،‌با ارائه آقایان صداقت(معاونت فرهنگی و اجتماعی)، حجت الاسلام خداداده(امام جماعت مسجد صنیع الدیوان) و حجت الاسلام اصلانی(مدیر ناحیه عبدالعظیم(ع)) برگزار شد.

بر اساس برنامه آموزشی اولین دوره این همایش، آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان بوشهر و دکتر صفار هرندی به همراه حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری، اساتید دروس دیگر در این دوره هستند.

یاد آور می‌شود این همایش در یک بازه زمانی یک ماهه از 17 مرداد آغاز و در ده دوره 2 روزه برگزار می‌شود.

تعداد بازدید : ۵,۱۸۴

اظهار نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید