شنبه / ۳۱ تیر ۱۴۰۲ / ۱۲:۵۴
سرویس : مسجد خبر
کد خبر : ۳۸۲۹۱
گزارشگر : ۶۹۱
با محوریت مساجد منطقه ۱۳ شهرداری؛

طرح اوقات فراغت «شهید آرمان علی‌وردی» اجرا می‌شود

شهردارمنطقه ۱۳ از اجرای طرح اوقات فراغت با محوریت مساجد خبر داد و گفت: در این راستا، نشست توجیهی این طرح با حضور مدیر حوزه علمیه تهران، نماینده مرکز فعالیت های دینی شهرداری تهران، ائمه جماعات و مسئولین فرهنگی مساجد منطقه برگزار شد.

به گزارش سرویس مسجدخبر پایگاه تخصصی مسجد؛ به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۱۳، «محمدهادی علی‌احمدی»، شهردار منطقه ۱۳ با اشاره به توسعه رویکرد مسجد محوری با محوریت هر محله یک مسجد، گفت: ۱۳ مسجد منطقه در اولویت طرح اوقات فراغت «شهید آرمان علی وردی» هستند که با مشارکت نوجوانان و جوانان در بستر مسجد و استفاده از ظرفیت‌های موجود محلات از جمله  مدارس و سرای محلات اجرایی می‌شود.
 
به گفته او، برنامه های اوقات فراغت طرح تابستانه شهید آرمان علی وردی شامل موضوعات آموزشی- علمی، مذهبی- قرآنی، ورزشی، جهادی، جشنواره رسانه، فضای مجازی و ... است و در قالب طرح، دوره، پویش و جشنواره برنامه ریزی شده و اجرا خواهد شد.
 
شهردار منطقه ۱۳ در خصوص جلسه توجیهی طرح اوقات فراغت «شهید آرمان علی‌وردی» افزود: این نشست با حضور مدیر حوزه علمیه تهران، نماینده مرکز فعالیت های دینی شهرداری تهران، معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه ۱۳، ائمه جماعات و مسئولین فرهنگی مساجد در محل سالن جلسات پایگاه مدیریت بحران برگزار شد و کلیات این طرح و نحوه اجرای آن برای اجرایی شدن هر چه بهتر طرح تشریح شد.
 
در حاشیه این طرح که برای نخستین بار با محوریت مساجد برگزار شد، ابوذر حسینی، معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه ۱۳ با بیان اینکه مساجد، پرچمدار طرح اوقات فراغت «شهید آرمان علی‌وردی» هستند، خاطرنشان کرد: در اوقات فراغت تابستان در هر محله یک مسجد با توجه به معیارهایی که به امر قرآن کریم و دیگر موضوعات فرهنگی مرتبط است انتخاب شده و به ‌زودی، ۱۳ مسجد منطقه میزبان و محور این طرح می‌شوند.
 
 در پایان مراسم، نخستین نشان ۱۳ به ابتکار اداره فرهنگی به پاس حضور و مشارکت در اجرا و ارتقا مولفه‌های فرهنگی منطقه به یکی از پیر غلامان اهل بیت، مداح و ذاکر اهل بیت در شب اول محرم  اهدا شد.
 
پایان پیام/
https://amoozesh.masjed.ir/u/1b66

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید