یکشنبه / ۱۱ تیر ۱۴۰۲ / ۰۸:۲۱
سرویس : مسجد خبر
کد خبر : ۳۸۲۳۹
گزارشگر : ۶۹۱
به همراه جزئیات و نشانی

برپایی جشن‌های غدیر در مساجد محوری

در آ‌ستانه عید سعید غدیر و به مناسبت دهه امامت و ولایت مراسم جشن و سخنرانی در مساجد شاخص و محوری برگزار می‌شود.

به گزارش مسجدخبر، همزمان با فرا رسیدن دهه ولایت و امامت و در آستانه عیدسعید غدیر مراسم جشن و سخنرانی در مساجد شاخص و محوری برگزار می شود.

برنامه تعدادی از مساجد به این مناسبت به شرح زیر است:

جشن غدیر در مسجد جامع ولنجک، واقع در زعفرانیه، خیابان شهید فلاحی از ۱۲ تا ۱۶ تیر بعد از نماز مغرب و عشاء با سخنرانی حجج اسلام محمد زمانی، ناصر خلج، محمود سیاح، حمیدرضا بصیری برگزار می شود و در این مراسم مداحان اهل بیت(ع) سید مهدی حجازی، سیدعلی خوانساری، سعید فارسی و اکبر سیاح به مداحی می پردازند.
 
مراسم جشن غدیر در مسجد صاحب الزمان(عج)، واقع در افسریه، ۱۵متری اول، خیابان ۲۷ هم با سخنرانی حجج اسلام سنجری، حمیدرضا بصیری، هادی الیاسی، محمد ثمری، محمود زرین پر، جاسبی زاده، مهدی تخاوری برگزار می شود و تا ۱۶ تیر ماه بعد از نماز مغرب و عشا ادامه دارد.
 
 جشن غدیر در مسجد صادق آل محمد(ص) واقع در جنت آباد جنوبی، خیابان لاله شرقی از ۷ تا ۱۶ تیر ماه بعد از نماز مغرب و عشاء با سخنرانی حجج سلام حائری زاده، سنجری، خلج، بصیری، مزدجو و الیاسی بعد از نماز مغرب و عشا برگزار می شود. در این مراسم محسن طاهری، موسی رضایی، سیدعلی خوانساری و یوسف بالو به مداحی و ذکر مناقب امیرمومنان(ع) می پردازند.
 
بنابراین گزارش، مراسم جشن دهه ولایت و امامت در مسجد فاطمه الزهرا(س) واقع در تهرانپارس، ضلع جنوب غربی میدان شاهد از ۷ تا ۱۶ تیر بعد از نماز مغرب و عشا با سخنرانی حجج اسلام سرلک، محمد زمانی، ناصر خلج، حمیدرضا بصیری، احسان بخش، محمود زرین پر در این مسجد برگزار می شود.
 
این گزارش می افزاید: مراسم جشن عید غدیر خم در مسجد فائق واقع در خیابان ۱۷ شهریور، خیابان فیاض بخش نیز با سخنرانی حجج اسلام سیدحسین مومنی و سعید شحیطاط و سهیل اسعد و  و مدیحه سرایی حمید دادوندی و مهدی اصلانی از ۱۱ تا ۱۵ تیر بعد از نماز مغرب و عشا برگزار می شود.

در روز عید غدیر مراسم کم نظیری در مسجد روحانی برگزار می‌شود. این مراسم همراه با مداحی و تقدیر از سادات نمازگزار و بسیجیان فعال این خانه خدا از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۴ برگزار می شود.

مسابقه نقاشی از واقعه غدیر برای کودکان، اطعام غدیر و سه مسابقه عمومی در طول این ۱۰ شب جشن(از قربان تا غدیر) برگزار و در پایان دهه، جوایز ارزشمندی به قید قرعه به شرکت کنندگان اهدا می شود.(جزئیات بیشتر را اینجا بخوانید)

این خبر به روز رسانی می‌شود...

پایان پیام/

https://amoozesh.masjed.ir/u/1axs
جشن غدیر
مسجد صادق آل محمد(صل الله علیه و آله)
مسجد صاحب الزمان(ع الله فرجه)
مسجد صنیع الدیوان
مسجد فاطمه الزهرا(سلام الله علیها)
مسجد جامع ولنجک
مسجد جامع امام سید الساجین(علیه السلام)

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید