چهارشنبه / ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ / ۲۲:۰۲
سرویس : مسجد خبر
کد خبر : ۳۸۱۷۷
گزارشگر : ۶۹۱
شهردار منطقه ۱۴ گفت:

قدیمی‌ترین مسجد تهران در منطقه ۱۴ قرار دارد

شهردار منطقه ۱۴ گفت: منطقه ۱۴ یکی از قدیمی‌ترین منطقه‌های شهر تهران است و یکی از قدیمی‌ترین مساجد شهر با نام مسجد بقیة‌الله با قدمت ۸۰۰ سال در این منطقه واقع شده است.

به گزارش مسجدخبر به نقل از تسنیم، «محمدامین سالاری‌پور» شهردار منطقه 14 امروز در نشست خبری اظهار کرد: منطقه 14 یکی از قدیمی‌ترین منطقه‌های شهر تهران بوده و یکی از قدیمی‌ترین مساجد شهر با نام مسجد بقیةالله با قدمت 800 سال در این منطقه واقع شده است.

وی ادامه داد: نیازهای منطقه 14 از جنس نیازهای زیرساختی و کالبدی بود و بر اساس آن، سال گذشته توانستیم سرانه‌های شهری مناسبی در منطقه ایجاد کنیم. برای نمونه، در بحث سرانه ایمنی یک سوله بحران که عملیات احداث آن متوقف شده بود در این دوره ساخته شده و الآن آماده افتتاح است.

وی سپس با بیان اینکه احداث 5 بوستان شهری در منطقه 14 انجام شده است، گفت: سرانه فضای سبز منطقه بالای دو متر است اما‌ این سرانه در شرق و غرب منطقه به صورت متوازن توزیع نشده ‌است و به این دلیل سعی کردیم در منطقه از نظر فضای سبز ایجاد توازن داشته باشیم.

سالاری‌پور اضافه کرد: در بحث نهرهای میانی کوچه‌ها سعی کردیم با برنامه‌ریزی آنها را ساماندهی و به کانیو تبدیل کنیم. در این راستا در 45 کوچه نهرها را جمع‌آوری و عملیات شبکه جمع‌آوری آب‌های سطحی را در آنها کامل کردیم. علاوه بر آن تا به امروز بیش از 12 هزار تن آسفالت از ابتدای سال در منطقه توزیع شده است.

شهردار منطقه 14 تصریح کرد: 12 کیلومتر شبکه جمع‌آوری آب‌های سطحی در منطقه انجام شد و 50 پروژه از سال گذشته شروع به کار کرد و 37 پروژه احداثی انجام شد؛ 10 پروژه خاص نرم‌افزاری هم در منطقه داشتیم.

شهردار منطقه 14 در ادامه بیان کرد: در محله جوادیه زمینی با قابلیت تبدیل به بوستان شهری فراهم کردیم. همچنین المان شهدای ترور یا بمباران نیز طراحی و در میدانگاه امیرکبیر نصب شده است.

وی تأکید کرد: تمام پل‌های مکانیزه سطح منطقه مرمت شده و روشن است.

سالاری‌پور عنوان کرد: در بحث خیابان کرمان، این محدوده از یک خیابان 12 متری به 35 متری تبدیل شد و طرح آن در دوره گذشته آماده شده بود اما الآن در این دوره به خیابان 16 و 12 متری تبدیل شده و در دوره جدید این موضوع ابلاغ شد و امروز مردم این خیابان می‌توانند پروانه ساختمانی خودشان را اخذ کنند.

وی افزود: 92 پروژه شهری برای ما تعریف شده که بالاترین آمار تعداد پروژه‌ها بر اساس طرح "من شهردارم" محسوب می‌شود و احداث پایانه تاکسیرانی از این موارد است.

سالاری‌پور خاطرنشان کرد: ایمن‌سازی مسیر ابوذر را دنبال می‌کنیم و بهسازی روکش آسفالت سطح منطقه را تا 6 ماهه اول سال به 40 هزار تن افزایش خواهیم داد.

شهردار منطقه 14 افزود: در خصوص محله چهارصد دستگاه و موضوع پارک خودرو داخل پیاده‌رو و حاشیه آن با پلیس راهور هماهنگ کردیم.

وی اظهار کرد: در بحث زمین‌های بازار گل، سند به نام اداره‌کل راه و شهرسازی استان است ولی اینها به عنوان سرانه شهری هستند و این سرانه حق شهروندان است و باید به شهر برگردد. بر همین اساس جلساتی داشتیم که وزارت راه و شهرسازی این مسأله را پذیرفتند و بعد از این کار امیدواریم بتوانم یک ایمن‌سازی و یک بازار گل در شأن مردم را داشته باشیم. در حال حاضر نیز برای ایمن‌سازی نسبی آن تا قبل از تعیین تکلیف سند، در حال تلاش هستیم.

سالاری‌پور خاطرنشان کرد: در منطقه 14 با پیگیری‌های انجام شده، 4 ساختمان از حالت ناایمن به ایمن تبدیل و از لیست ساختمان‌های ناایمن خارج شد. در حال تلاش هستیم دو ساختمان دیگر در لیست را ایمن‌سازی کنیم.

وی گفت: سال گذشته شهربازی بسیج برخی از استانداردها را اخذ کرد و امسال نیز برخی دیگر از استانداردها را گرفت و امیدواریم با اجرای کامل فاز 2 آن را در خدمت همه شهروندان قرار دهیم.

انتهای پیام/


https://amoozesh.masjed.ir/u/19ej

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید