یکشنبه / ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ / ۱۴:۰۳
سرویس : مسجد خبر
کد خبر : ۳۷۹۲۸
گزارشگر : ۶۹۱
با شهدا

شهید محمد اسماعیل مالک

بعد از پیروزی انقلاب، حجت الاسلام مالک با تمام قدرت ضمن ایستادگی بر مواضع به حق جمهوری اسلامی، به افشای ماهیت پلید دشمنان اسلام و انقلاب برآمد و در نهایت هم به دست ایادی آمریکا، منافقین کوردل به شهادت رسید.

 به گزارش سرویس مسجدخبر  پایگاه تخصصی مسجد؛ شهید محمد اسماعیل مالک سال ۱۳۰۴ در روستایی به نام خیارج از روستاهای حومه بوئین زهرا، در خانواده یکی از روحانیون متولد شد. وی پس از گذراندن دوران تحصیل در مکتب خانه و تعلیم قرآن مجید، برای فراگیری علوم دینی راهی شهرستان قزوین گردید و در مدرسه پیغمبریه مشغول درس خواندن شد. او پس از فوت پدر و درگذشت یکی از فرزندانش به شهر قیام و شهادت (قم) عزیمت کرد و در جوار مرقد مطهر حضرت معصومه (س) به ادامه تحصیلات دینی پرداخت. آنگاه بعد از چند سالی به تهران مهاجرت کرد و به تبلیغ و ترویج در سنگر مساجد مشغول گردید.

 
در سال های سیاه اختناق، حجت‌الاسلام مالک به دلیل این که نسبت به آموزش نسل جوان التفات بیشتری می نمود و بنابر رهنمودهای امام خمینی، درصدد ترویج تعالیم حیات بخش اسلام و افشای چهره فاسد و ظالم حکومت ننگین شاه بر می آمد، خانه اش تحت مراقبت ساواک واقع شد و خودش نیز مورد آزار و تهدید مزدوران شاه قرار گرفت.
 
او قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در جریان راهپیمایی ها و تظاهرات پر شکوه امت حزب الله به طور فعال حضور یافت و به تبلیغ رهنمودهای مقاوم و سازش ناپذیر انقلاب همت گماشت، تا این که سرانجام بنا به خواست و اراده الهی و به همت تمامی مردم مسلمان و تحت رهبری های پیامبر گونه امام، انقلاب به پیروزی رسید. در این زمان بود که حجت الاسلام مالک با تمام قدرت ضمن ایستادگی بر مواضع به حق جمهوری اسلامی، به افشای ماهیت پلید دشمنان اسلام و انقلاب برآمد و همچون سایر روحانیون مبارز در خط ولایت فقیه پیشاپیش مردم مسئولیت های بیشتری را پذیرا شد و خدمات شایان توجهی را نسبت به مستضعفین و محرومین جامعه ارائه نمود.
 
بعد از شروع جنگ تحمیلی که یکی دیگر از حلقات دسایس استکبار جهانی در مقابله با انقلاب اسلامی بود، شهید مالک ضمن شرکت در آموزش‌های نظامی و تاکتیکی و حضور فعال در جریان تمرینات و کسب رتبه اول در تیراندازی به منظور تشویق و تقدیر از لشکریان ظفرمند و پرتوان به جبهه نبرد حق علیه باطل شتافت و مدتی را در کنار رزمندگان اسلام سپری کرد و آنگاه مجدداً به تهران بازگشت و همچنان با شور و اشتیاق فراوان به ادامه فعالیت های اسلامی و انقلابی خود در سنگر مسجد ادامه داد.
 
شهادتنامه
 
از آنجا که حجت الاسلام مالک هیچگاه حاضر نبود حقیقت الهی انقلاب را فدای مصالح مادی ضد انقلاب نماید، لذا در محل فعالیت خود (مسجد باب الحوائج) مورد شناسایی منافقین تروریست قرار گرفت و یک روز قبل از شهادت شهیدان رجائی و حجت الاسلام باهنر به دست دو تن از کوردلان منافق در جریان یک سوء قصد ناجوانمردانه، شهد گوارای شهادت نوشید و به لقاء الله رسید.
 
او که در آن شامگاه تاریک و غمزه پس از اقامه نماز جماعت به خانه باز می گشت، در مقابل منزل هدف گلوله های مزدوران آمریکا قرار گرفت و در محراب خونین شهادت به سجده افتاد. در این هنگام یکی از همسایگان پس از شنیدن صدای شلیک گلوله و مطلع شدن از جریان ترور به تعقیب مهاجمین پرداخت که وی نیز مورد اصابت گلوله های آنان قرار گرفت و مجروح شد.
 
وصیتنامه
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
"‌فرزندانم! نمازتان را به موقع بخوانید و پشتیبان رهبر، امام خمینی باشید، پشتیبان جمهوری اسلامی باشید، پشتیبان مظلوم باشید و دشمن ظالم و در راه خدا انفاق کنید."

 

روحش شاد و راهش پر رهرو باد!

https://amoozesh.masjed.ir/u/16kh

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید