سه شنبه / ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ / ۱۲:۵۲
سرویس : مسجد خبر
کد خبر : ۳۷۸۸۳
گزارشگر : ۶۹۱
رئیس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی خبر داد:

۸۰ هزار مسجد میزبان جشن پیروزی انقلاب

رئیس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی از برگزاری ۶۰ هزار مراسم و میزبانی ۸۰ هزار مسجد از مراسم جشن انقلاب به همراه سایر نهادها به مناسبت دهه فجر خبر داد.

به گزارش سرویس تخصصی مسجدخبر پایگاه تخصصی مسجد؛ سید نظام‌الدین موسوی رئیس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی پیش از ظهر امروز (سه‌شنبه ۱۱ بهمن ماه) در آستانه فرا رسیدن دهه فجر در نشست خبری درباره جزئیات برگزاری مراسمات و رویدادهای این ایام گفت: از ۱۲ تا ۲۲ بهمن مراسم‌های مختلفی در مدارس، دانشگاه‌ها، مساجد، کارخانه‌ها، ادارات و سایر اماکن برگزار می‌شود. برگزاری مراسم روز ۱۲ بهمن در مرقد مطهر امام با سخنرانی رئیس مجلس، نواخته شدن زنگ انقلاب در ۱۱۰ هزار مدرسه و برگزاری مراسم مهمانی لاله‌ها در ۱۹ هزار گلزار شهدا در ۱۳ بهمن، از مهمترین برنامه‌های این ایام است‌.
 
وی با بیان اینکه حدود ۶۰ هزار برنامه در سراسر کشور برگزار می‌شود، تصریح کرد: گروه‌های مختلف سرود، نمایشی، علمی، سیاسی، نقاشی دانش‌آموزی برنامه‌های ابتکاری زیادی در مدارس اجرا خواهند کرد. در سطح دانشگاه، مدارس اردوهای راهیان پیشرفت برگزار می‌شود. دشمن دنبال ناامیدسازی جوانان است و به همین دلیل این اردوها در دانشگاه‌ها و مدارس و مراکز صنعتی، علمی برگزار خواهد شد تا جوانان با دستاوردهای علمی کشور آشنا شوند.
 
موسوی ادامه داد: در ۸۰ هزار مسجد و ۵۰ هزار پایگاه بسیج نیز برنامه‌های مختلفی برگزار خواهد شد. اقلیت‌های دینی نیز در کلیساها، معابد و کنیسه‌های خود مراسم‌های مختلفی برگزار می‌کنند .۱۳ بهمن نیز مراسم تجلیل از شهدا و ایثارگران ادیان الهی در آرامگاه زرتشتیان برگزار می‌شود.
 
رئیس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی یادآور شد: برنامه دیگری که داریم، جشنواره «ایران آینده و نقش زنان» است که با توجه به پیشرفت‌ها و دستاوردهای بزرگی که در حوزه زنان و فعالیت‌های آنها بعد از پیروزی انقلاب اسلامی رقم خورده با حضور ۳۰ هزار بانوی فرهیخته و موفق در سراسر کشور برگزار خواهد شد. یکی از ظلم‌هایی که در حق مردم ایران شده و می‌شود، نادیده گرفتن پیشرفت‌های جدی و حضور فعال زنان در حوزه‌های مختلف است.
 
وی تاکید کرد: این موفقیت‌ها نشان‌دهنده آن است که جمهوری اسلامی و انقلاب به موفقیت اجتماعی و علمی بانوان توجه جدی داشته و دارد. ما ارزش‌های اجتماعی و دینی برای بانوان داریم اما هیچ منع و محدودیتی برای حضور و فعالیت اجتماعی بانوان وجود ندارد. در دهه فجر نیز بنا داریم این حضور و فعالیت را تا حد ممکن به تصویر بکشیم.
 
موسوی با اشاره به اینکه در بیش از پنجاه کشور که نمایندگی فرهنگی داریم، برنامه‌های مختلفی برگزار می‌کنیم، عنوان کرد: در همه کشورهایی که سفارتخانه داریم، مراسم دهه فجر نیز برگزار می‌شود. با وجود تلاش دشمنان برای مخدوش کردن چهره انقلاب اسلامی، این مراسم با حضور دوست‌داران انقلاب اسلامی برگزار خواهد شد. آنها برای حضور در این مراسم به ما پیام داده‌اند. همچنین گروه‌های متعدد فرهنگی و هنری به ۱۲ کشور اعزام خواهند شد.
 
رئیس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی ادامه داد: بر خلاف آنچه دشمن ادعا می‌کند و متأسفانه برخی افراد در داخل کشور به آن دامن می‌زنند و می‌گویند استقبال نمی‌شود، استقبال مردمی از برنامه‌هایی که تا کنون برگزار شده از جمله جشنواره تئاتر فجر بسیار خوب بوده است.
 
موسوی تاکید کرد: جامعه کارگری ما فعال است و در اکثر کارخانجات و مراکز صنعتی مثل هر سال برنامه‌های متعددی برای دهه فجر تدارک دیده شده است. فعالیت‌های متعددی در سطح کارگری خواهیم داشت که یکی ازاین برنامه‌های گسترده، میزبانی کارگران از دانش‌آموزان و دانشجویان خواهد بود.
 
وی ادامه داد: اردوی راهیان پیشرفت موضوعی است که در دهه فجر امسال بر آن تاکید کرده‌ایم تا جوانان ما با دستاوردهای علمی، فنی، تکنولوژیو صنعتی آشنا شوند.
 
رئیس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی با بیان اینکه برگزاری مراسم‌های دهه فجر در خارج از کشور امسال مورد توجه قرار گرفته است، اظهار کرد: بر اساس گزارشاتی که به ما رسیده بیش از ۵۰ کشور جهان که ایران در آنها نمایندگی فرهنگی دارد برنامه‌های متعدد فرهنگی و هنری برگزار خواهد شد. همچنین در هر کشوری که سفارتخانه رسمی ایران برقرار باشد مراسم بزرگداشت ایام الله دهه فجر را خواهیم داشت.
 
موسوی متذکر شد: علیرغم همه توطئه‌ها و ترفندهایی که به کار بستند و سعی کردند با اقدامات رسانه‌ای چهره و وجهه جمهوری اسلامی را در سطح جهانی مخدوش کنند، دوستداران انقلاب در سراسر دنیا در کشورهای اسلامی و غیراسلامی پیام داده‌اند و برای برگزاری جشن سالگردی پیروزی انقلاب پیگیری کرده‌اند. حتی برخی کشورهایی که نمایندگی فرهنگی در آنها نداریم به صورت خودجوش برای این اقدامات اعلام آمادگی کرده‌اند.
 
وی با اشاره به اینکه ۴ هزار خبرنگار مراسم دهه فجر را پوشش می‌دهند که ۱۱۰ خبرنگار از خارج از کشور می‌آیند، تصریح کرد: با وجود تبلیغات دشمنان مبنی بر منزوی شدن ورزش کشور، ما جشنواره‌های مختلف ورزشی در این ایام برگزار می‌کنیم. هشت رویداد بین‌المللی ورزشی با شرکت ۹۰ کشور خواهیم داشت. مسابقاتی از جمله بدمنیتون، تکواندو، کشتی، کبدی، شطرنج، تنیس و بدنسازی برگزار می‌شود.
 
رئیس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی گفت: شعار محوری جشن ملی انقلاب اسلامی «ایران استوار ،۴۴ سال افتخار» است. برای هرکدام از ده روز دهه فجر نیز شعارهای مختلف انتخاب شده است.
 
موسوی با بیان اینکه هزاران پروژه‌های مختلف صنعتی و عمرانی در این ایام افتتاح خواهد شد، اظهار کرد: مراسم‌های دهه فجر، مردم پایه بوده و با هدف ایجاد نشاط و امید بخشی به مردم است. بر وحدت مردم تاکید داریم. در راهپیمایی ۲۲ بهمن، برنامه‌های متنوع با حضور اقشار و اقوام مختلف مردم با هدف تاکید بر وحدت مردم برگزار خواهیم کرد.
 
وی درباره مراسم روز ۱۲ بهمن گفت: این مراسم در تهران هم در فرودگاه و هم محل جلوس حضرت امام در بهشت زهرا برگزار خواهد شد و برنامه اصلی با حضور باشکوه مردم در مرقد مطهر ایشان با سخنرانی رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد.
 
رئیس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی با بیان اینکه دشمن در چهار ماه اخیر تمام توان خود را به میدان آورده است تا امید، نشاط اجتماعی و اتحاد مردم ایران را از بین ببرند، تصریح کرد: راه مقابله با جنگ ترکیبی دشمن، حضور مردم در صحنه است. برنامه‌های دهه فجر باید روح امید را در بین مردم جاری کند و براساس فرمان جهاد تبیین دستاوردهای کشور اعلام شود.
 
موسوی در پایان خاطرنشان کرد: کشور مشکلات زیادی دارد که بخشی از آن ناشی از دشمنی دشمنان است، اما مردم پای انقلاب ایستاده‌اند و به آینده روشن این کشور نیز اعتماد دارند.
https://amoozesh.masjed.ir/u/161a

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید