یکشنبه / ۲ بهمن ۱۴۰۱ / ۱۵:۰۷
سرویس : مسجد خبر
کد خبر : ۳۷۸۴۳
گزارشگر : ۶۹۱
میرمحمدیان:

محله اسلامی با محوریت مساجد شکل می‌گیرد

مدیرعامل بنیاد هدایت از برگزاری سلسله نشست‌های آموزشی منتخبین بسیج محلات و امامان منتخب مساجد در طرح محله اسلامی خبر داد و گفت: این دوره‌ها با اجرای بنیاد هدایت و پشتیبانی بسیج محلات به صورت هفتگی تا پایان سال برگزار خواهد شد.

به گزارش سرویس مسجد خبر؛ حجت الاسلام سیدناصر میرمحمدیان مدیرعامل بنیاد هدایت در گفت‌وگو با فارس از برگزاری نخستین دوره آموزشی منتخبین بسیج محلات و امامان منتخب بسیج خبر داد و اظهار داشت: این دوره‌ها با پشتیبانی بسیج و اجرای آموزش بنیاد هدایت برگزار می‌شود و در خدمت اساتیدی همچون حجج‌اسلام عالی، ماندگاری و برادران هستیم. همچنین سردار حیدر بابا‌احمدی رئیس سازمان بسیج محلات، ضمن فراهم آوردن بستر لازم برای برگزاری دوره و تعامل خوب و سازنده‌ای که با مجموعه بنیاد هدایت دارند، زحمت تدریس یکی از سرفصل‌های دوره را نیز برعهده دارد.

آموزش ۳ روزه ۱۲۰ امام محله و فرمانده بسیج

وی با بیان اینکه این سلسله نشست‌ها تا پایان سال ادامه خواهد داشت، گفت: در این دوره آموزشی هر هفته پذیرای ۱۲۰ نفر از امامان محله و فرماندهان پایگاه‌های بسیج مساجد از سرتاسر کشور خواهیم بود که در این دوره از هر شهرستان یک مسجد موفق و فعال که امام محله با همراهی فرمانده پایگاه توانسته‌اند کاری را رقم بزنند، در آن شرکت دارند. 

میرمحمدیان به برنامه‌های تدارک دیده شده در این سلسله نشست‌های ۳ روزه نیز اشاره کرد و افزود: در کنار بازدید از سومین نمایشگاه مسجد جامعه پرداز، آموزش‌های مربوط به چیستی و چگونگی محله اسلامی مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد و کارگاه و بوم حل مسئله و مباحث جهاد تبیین نیز از دیگر محتواهایی است که در این دوره‌ها ارائه می‌شود.

با امامتِ امام محله و دبیری فرمانده بسیج، محله اسلامی شکل می‌گیرد

وی برگزاری کارگاه حل مسئله و بوم حل مسئله را یکی از بهترین و کاربردی‌ترین برنامه‌های دوره برشمرد و گفت: بحث‌های تئوری و نظری و کارگاه عملی بوم حل مسئله مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد و خود امامان و فرماندهان بسیج در این بوم‌ها به جمع‌بندی در مورد یک مسأله می‌رسند و هر گروه بوم خود را ارائه می‌دهد و بوم‌های برتر مشخص‌ می‌شود.

مدیرعامل بنیاد هدایت در ارزیابی خود از نحوه برگزاری نخستین دوره، اظهار داشت: دوره خوبی بود که با محوریت مسجد و حول محله اسلامی تشکیل شد، انتظار داریم در دوره‌های بعد کار به نحو بهتری پیش برود. در این طرح امام و مسئول پایگاه دست به دست هم داده‌اند تا با امامتِ امام محله و دبیری فرمانده پایگاه، محله اسلامی شکل بگیرد.

محله اسلامی با مسجدمحوری شکل می‌گیرد

میرمحمدیان هدف کلی این سلسله نشست‌ها را بحث نگرشی به مسئله محله اسلامی و چرایی و چگونگی شکل‌گیری آن با تأکید بر مسجدمحوری عنوان کرد و گفت: مهم‌ترین مهارت‌هایی که برای تحقق محله اسلامی نیاز است در این دوره‌ها آموزش داده می‌شود. بازدید از نمایشگاه مسجد جامعه پرداز نیز با رویکرد آموزشی دنبال می‌شود؛ سیر تاریخی تبیین و ارائه الگوی امامت و حکمرانی اسلامی از زمان پیامبر(ص) تا کنون و اتفاقاتی که در این بازه زمانی رخ داده ارائه می‌شود و بحث‌ها و گعده‌هایی نیز درباره محتوای نمایشگاه و آموزش گفتمان امامت و حکمرانی نرم محلی شکل می‌گیرد.

پایان پیام/

https://amoozesh.masjed.ir/u/12sm

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید