دوشنبه / ۱۸ مهر ۱۴۰۱ / ۰۸:۱۸
سرویس : مسجد خبر
کد خبر : ۳۷۵۵۵
گزارشگر : ۶۹۱
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام:

جامعه نیازمند پیوند با مساجد است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: اصناف و بازاریان باتوجه به سابقه و پیشینه عالی و تاثیرگذاری که از گذشته های دور تاکنون در پیوند با مسجد دارند، باید در راستای جذب جوانان به سمت مساجد نیز تاثیرگذار باشند.

به گزارش پایگاه تخصصی مسجد به نقل از ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین اله نور کریمی تبار شامگاه یکشنبه در جمع تعدادی از اصناف و بازاریان ایلام اظهار داشت: بزرگان، معتمدان و متنفذان باید با نسل جوان ارتباط برقرار کنند چرا که تلاش دشمنان ایجاد فاصله بین نسل کنونی از هویت ملی و مذهبی آنها است.

وی افزود: تلاش دشمنان تاثیرگذاری جهت دار بر روی افکار جوانان و نوجوانان است که ما باید در مقابل این توطئه و هجمه های فرهنگی و فکری ایستادگی و مقاومت کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین کریمی تبار یادآور شد: دشمن با تهدید، تحریم و ترور کشور ایران را در تنگنا قرار داد اما شکست خورد و اکنون آخرین راهکار دشمنان به ویژه آمریکایی ها، ایجاد جنگ شناختی برای تغییر افکار مردم به خصوص نسل جدید است.

وی ادامه داد: در مقطع کنونی نیز دشمن تلاش‬ دارد با ایجاد تقابل بین مردم ایران، برادرکشی و ناامنی راه بیاندازد، ولی به طور قطع این خدعه آنها نیز در سایه اقتدار و ثبات امنیتی کشور، با شکست مواجه خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه ایران اسلامی وارث فرهنگ و مکتب تاثیرگذار تشیع در دنیا است، اضافه کرد: امروز قدرت اسلام و تشیع هیمنه پوشالی غرب را مخدوش کرده و انقلاب اسلامی ایران مبنای لیبرالیسم را به چالش کشیده و بر باد داده است و تمام تلاش جبهه استکبار جهانی مبارزه و شکست دادن ایران است.

حجت الاسلام کریمی تبار بیان کرد: آمریکا قدرت و توانایی رویارویی با ایران اسلامی را ندارد و برای مقابله با ما از هر حربه ای استفاده می کند ، در حوادث اخیر دشمن تلاش کرد برای ایجاد ناامنی و اشوب در داخل کشور، روی ذهن عده‌ای از جوانان و نوجوانان تاثیر گذار باشد ولی قطعاً و همچون گذشته این حرکات و هنجارشکنی‌ها به جایی نمی‌رسد.

امام جمعه ایلام گفت: باید مردم و به خصوص قشر جوان و نوجوان از واقعیت مسائل کشور آگاه شوند تا فریب دشمنان را نخورند و البته مردم با هنجارشکنان همراهی ندارند، اما با این وجود باید نسل جوان به مساجد و معنویت نزدیک شوند که در این راستا همه اقشار از جمله اصناف و بازاریان نقش و وظیفه دارند.

وی با اشاره به اینکه دشمن به دنبال القای شبهه و سیاه نمایی از کشور، دستاوردهای نظام و مبانی دین مبین اسلام در بین نسل جوان و نوجوان است، افزود: اما موج انقلاب اسلامی به سرعت در حال حرکت است و دشمن توان مقابله با اقتدار ایران را ندارد.

پایان پیام/
https://amoozesh.masjed.ir/u/Reu

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید