سه شنبه / ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ / ۰۷:۵۱
سرویس : مسجد خبر
کد خبر : ۳۷۲۷۷
گزارشگر : ۶۹۱
امام جمعه قزوین:

امام‌جماعت حرف‌اول را در اعتلای مسجد می‌زند

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر قزوین گفت: امام جماعت‌ها در هر محله مسوول رسیدگی به مشکلات نیازمندان، مسائل مربوط به خانواده‌ها و جوانان هستند و باید اهتمام لازم را در این زمینه داشته باشند.

به گزارش پایگاه تخصصی مسجد به نقل از ایرنا، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی روز دوشنبه در همایش اعتلای جایگاه رفیع مسجد که در مصلای الوند برگزار شد، اظهار کرد: زمانی که راجع به اعتلای مساجد صحبت می‌کنیم باید عرصه دغدغه‌ها را تفکیک کنیم، در سال ۸۷ یک همایش ملی راجع به مساجد برگزار شد که آن را به دو بخش تقسیم کردند، در یک بخش مهندسان و فعالان عمرانی فعال شده و مقاله ارائه کردند و در بخش دیگر نیز به مسائل محتوایی و نرم‌افزاری نگاه شد.

امام جمعه قزوین با بیان اینکه در حال حاضر نیز باید دغدغه‌ها و نیازهای مساجد را مجزا کنیم، افزود: اینکه مساجد به پول نیاز دارند و باید آستین‌ها را بالا زد و فعال شد تا حال مساجد بهتر شود یک بخش است، اکنون در استان ما جامعه مهندسین پیشنهاد داده‌اند که مساجد را بررسی کنند که کدام مساجد در معرض خطر ریزش قرار دارند یا از نظر ظاهری زیبا نیستند و می‌توان با یک جابه جایی کوچک آنها را تغییر داد، این عزیزان پیشقدم شده‌اند تا در راه رضای خدا کاری در این راستا انجام دهند.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: اگر هر امام جماعتی تکلیف و وظیفه خود را بداند و تقسیم کار کند در آن صورت، امام جمعه هم با قدرت بیشتری وظیفه و رسالت خود را انجام می‌دهد.

آیت‌الله عابدینی اذعان داشت: آقای قرائتی فرمودند آیات قرآن نشان‌دهنده این است که محوریت مسجد از نظر جغرافیایی و محوریت امام جماعت بسیار مهم است و باید این تشکیلات ایمانی و دینی را جدی بگیریم.

وی تصریح کرد: فرض کنید ما در مسجدی فرسوده و قدیمی هستیم، اگر این مسجد تبدیل به یک مسجد پیشرفته و امروزی با ساز و کارهای پیشرفته معماری شود اما در آن خبری از اخلاق، اخوت ایمانی، قرآن و نهج‌البلاغه نباشد ارزشی ندارد، یا برای مثال سنگر رزمندگان در کربلای پنج و فاو که نمازخانه رزمندگان هم بود و در آن برادری و صفا موج می‌زد، این ارزشمند است.https://amoozesh.masjed.ir/u/x5a

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید