دوشنبه / ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ / ۱۱:۴۶
سرویس : مسجد خبر
کد خبر : ۳۷۱۶۶
گزارشگر : ۶۹۱
همزمان با شب عید سعید فطر

برگزاری «جشن رحمت» در مساجد منطقه ۱۶

همزمان با شب عید سعید فطر مراسم نورافشانی در نقاط مختلف محلات نه گانه منطقه ۱۶ انجام و برنامه وداع با ‌ماه مبارک رمضان نیز در مساجد محوری برگزار می‌شود.

خبرگزاری شبستان، گروه مسجد و کانون های مساجد، «سید مرتضی روحانی»، شهردار منطقه ۱۶ با اعلام برنامه های شب عید سعید فطر اظهار کرد: همزمان با شب عید سعید فطر مراسم نورافشانی در نقاط مختلف محلات نه گانه انجام و برنامه وداع با ‌ماه مبارک رمضان نیز در مساجد محوری برگزار می‌شود.  

 

وی از برپایی ایستگاه های فرهنگی-صلواتی در مسیر نمازگزاران عید سعید فطر (اهداء بسته های فرهنگی ویژه نوجوانان و اهدا شاخه گل به نمازگزاران) ، خبر داد و گفت: جشن رحمت به مناسبت شکرگزاری پس از نماز مغرب و عشا در مساجد محوری محلات نه گانه با (توزیع محصولات فرهنگی) ادعیه و... برگزار می شود.

 

شهردار منطقه 16 با اشاره به ایجاد نشاط و سرور معنوی در شهروندان، نکوداشت آیین های اسلامی و ایرانی، معرفی عید فطر به عنوان هدیه الهی که از اهداف مهم این برنامه ها است گفت: برای برگزاری نماز عید سعید فطر شهرداری منطقه برنامه‌هایی از قبیل کمک به فضاسازی شهری، آذین بندی ویژه میدان های بزرگ و پر تردد (تبلیغات شهری با بهره مندی از ظرفیت پرتابل ها، بیلبوردها و عرشه های پل ها) ، برگزاری مسابقات فرهنگی کتابخوانی، قصه گویی، نقاشی، عکاسی و...(در خصوص موضوعات عید سعید فطر همراه با اهدا جایزه با استفاده از ظرفیت مساجد، پایگاه های بسیج و سراهای محلات در دو بخش فضای مجازی و آثار ارسالی شهروندان، برپایی استیج در بوستان های اصلی، برپایی مراسم تقدیر از فطر اولی ها، مراسم نورافشانی، تجلیل از هیات امنا و امام جماعت و فعالین مساجد از جمله این برنامه ها است.

 

روحانی از اجرای پویش «لبخند بسازیم» برای کمک به محرومین و ایتام و توزیع کمک ها در روز عید سعید فطر با مشارکت مساجد، پایگاه های بسیج، خیرین،گروه های خودجوش جهادی و مردمی ، مرمت و تعمیر چشمه های سرویس بهداشتی (ویژه نمازگزاران) خبر داد.

 

پایان پیام/
https://amoozesh.masjed.ir/u/x7f

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید