سه شنبه / ۲۱ تیر ۱۴۰۱ / ۱۰:۵۱
سرویس : مسجد خبر
کد خبر : ۳۷۳۴۶
گزارشگر : ۶۹۲
ویژه ائمه جماعات استان تهران

برگزاری کارگاه پرسمان غدیری

کارگاه پرسش‌های غدیری با ارائه اساتید شبهه شناسی ویژه ائمه جماعات استان تهران برگزار می شود.

به گزارش پایگاه تخصصی مسجد؛ کارگاه پرسش‌های غدیری شامل؛ «شبهه شناسی قرآنی»، «شبهه شناسی تاریخی» و «شبهه شناسی روایی» و آموزش «روایت گری و پرده‌خوانی فضائل امیرالمومنین علیه‌السلام» به همت مرکز رسیدگی به امور مساجد و همکاری «مؤسسه سرو امید»، از روز سه شنبه 21 تیرماه 1401 ویژه ائمه جماعات استان تهران در نواحی هجده گانه مرکز رسیدگی به امور مساجد برگزار می شود.

در همین راستا گفت و گویی با حجت الاسلام و المسلمین دکتر «سیدمحمدجواد جلالی» مدیر عامل «موسسه سرو امید» به شرح ذیل انجام گردیده است.

وی در خصوص اساتید برگزاری این کارگاه‌ گفت: اساتید کارگاه «پرسش‌های غدیری»، فارغ التحصیلان رشته امامت و متخصصین شبهه شناسی از حوزه علمیه قم هستند که در ایام غدیر با حضور در نواحی مختلف مرکز رسیدگی به امور مساجد، کارگاه شبهه شناسی و پرسش‌های غدیری را برای ائمه محترم جماعات برگزار می‌کنند؛ این اساتید تجربه فراوانی در زمینه نقالی و پرده‌خوانی معرفتی نیز دارند.

حجت الاسلام محمدجواد جلالی افزود: محتوای علمی این نشست شامل؛ «شبهه شناسی قرآنی»، «شبهه شناسی تاریخی» و «شبهه شناسی روایی» است. همچنین در این کارگاه‌ها یک برنامه مهارتی با عنوان «روایت گری و پرده‌خوانی فضائل امیرالمومنین علیه‌السلام» همراه با اعطاء ابزار تبلیغی تصویرگری احادیث ، ارائه می‌کنیم. نرم افزاری هم به همین منظور در مجموعه «سر و امید» طراحی شده است که فضایل و احادیث امیرالمؤمنین علیه‌السلام را در قالب پرده‌خوانی در خود دارد.

مدیر عامل «مؤسسه سرو امید» درباره کاربرد مهارتهای این کارگاه گفت: ائمه جماعات محترم می‌توانند در فاصله بین دو نماز و یا فرصت های دیگر از این مهارت برای بیان فضایل و احادیث امام علی علیه‌السلام بهره ببرند که تجربه نشان داده این نوع ارائه ی مطلب برای مخاطبین بسیار جذاب است.

حجت الاسلام محمدجواد جلالی افزود: هشت استاد در قالب دو تیم چهار نفره، از روز سه شنبه ۲۱ خرداد به مدت پنج روز در نواحی هجده گانه مرکز رسیدگی به امور مساجد این کارگاه ها را برگزار می‌کنند، که سه استاد درباره شبهه شناسی و پرسش‌های غدیری و یک استاد مهارت نقالی و پرده خوانی را ارائه می‌دهد.

 

https://amoozesh.masjed.ir/u/yBo

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید