دوشنبه / ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ / ۰۷:۵۹
سرویس : مسجد خبر
کد خبر : ۳۷۲۹۴
گزارشگر : ۶۹۱
امروز به بحث گذاشته می‌شود

جزئیات سند ملی مسجد و معیشت طلاب

مدیرعامل بنیاد هدایت ضمن اشاره به مشارکت فعال اعضای هیأت امنای بنیاد هدایت در زمینه ارتقای گفتمان امامت ـ امت و کارکردهای مسجد، از برگزاری سومین جلسه هیأت امنای این بنیاد با موضوع محوری «بررسی سند ملی مسجد» خبر داد.

به گزارش پایگاه تخصصی مسجد؛ حجت الاسلام سیدناصر میرمحمدیان مدیرعامل بنیاد هدایت در گفت‌وگو با فارس از برگزاری سومین جلسه هیأت امنای بنیاد هدایت خبر داد و اظهار داشت: این نشست یک روزه با حضور اعضای هیأت‌ امنا روز دوشنبه در قم برگزار خواهد شد و موضوعات این جلسه بررسی سند ملی مسجد، گزارشات مالی بنیاد و وضعیت معیشت طلاب خواهد بود.

هیأت امنای بنیاد هدایت، جلسه‌ای تشریفاتی نیست

وی ضمن اشاره به سایر برنامه‌های این نشست گفت: در حاشیه این نشست، دیدگاه این بزرگواران در موضوعات مبنایی و گفتمانی پیرامون مسأله امامت، مانند آئین حکمرانی اسلام و امامت محله، ثبت و ضبط خواهد شد و به زودی در دسترس علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

مدیرعامل بنیاد هدایت بر تشریفاتی نبودن جایگاه هیأت امنای بنیاد هدایت تأکید کرد و بیان داشت: اعضای هیأت‌ امنا همگی با دغدغه و جدیت پیگیر فعالیت‌های شبکه امامت و بنیاد هدایت هستند. همدلی ایشان در این زمینه به خاطر توجه ویژه‌ای است که این بزرگواران به اهمیت جایگاه مسجد و کارکردهای آن دارند و به همین دلیل نیز دعوت ما را برای عضویت در هیأت امنای بنیاد هدایت پذیرفتند.

میرمحمدیان افزود: اعضای هیأت امناء همگی از اساتید و صاحب نظران این حوزه هستند که با مشارکت و حضور فعال و مستمر خود در جلسات و زحماتی که بنیاد هدایت برای بزرگواران دارد، موجب قوام گفتمان این مجموعه شده و اشکالات و نقاط ضعفی که در دل کار پیش می‌آید با تذکر و هدایت ایشان اصلاح و بهینه‌سازی می‌شود.

پاسخ ۱۱۰ سؤال مبنایی در حوزه امامت

وی یکی از مسئولیت‌هایی را که اعضای هیأت امناء بر عهده دارند، ارتقاء گفتمان امامت ـ امت عنوان کرد و گفت: کتاب منظومه سؤالات بنیاد هدایت که متشکل از ۱۱۰ سؤال مبنایی در حوزه امامت بر حلقه‌های میانی و امام محله است، تهیه و تدوین شده و در اختیار این بزرگواران قرار گرفته است. 

مدیرعامل بنیاد هدایت ادامه داد: از این اساتید بزرگوار درخواست داشتیم که به این پرسش‌ها پاسخ‌ها پاسخ دهند چراکه ما در مسیر رشد هستیم و برای موفقیت در میدان عمل باید هرچه پیش‌ می‌رویم باید متناسب با شرایط زمانه رشد گفتمانی و نظری نیز داشته باشیم.

آیات عظام موسوی جزایری، مهدوی، میرباقری و حجج اسلام والمسلمین رحیمیان، عابدینی، مشهدی آقایی، ماندگاری، عالی، رفیعی، نظافت، پناهیان، برادران، حسینی اراکی، قمی، میرمحمدیان و همچنین محمد مهدی دادمان اعضای هیأت امنای بنیاد هدایت هستند.

انتهای پیام

https://amoozesh.masjed.ir/u/yz7

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید