یکشنبه / ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ / ۱۰:۳۹
سرویس : مسجد خبر
کد خبر : ۳۷۲۹۰
گزارشگر : ۶۹۱
یک استاد خارج فقه؛

ضرورت همراهی حوزه‌ با مساجد در جهاد تبیین

حجت‌الاسلام والمسلمین میرعظیمی با بیان اینکه تبیین قرآنی امور بدون مشارکت حداکثری روحانیون ممکن نیست، گفت: همراهی حوزه‌های علمیه با مساجد در حوزه جهاد تبیین و روشنگری درباره حقایق دوران پیش و پس از انقلاب اسلامی ضروری است.

به گزارش پایگاه تخصصی مسجد؛ حجت الاسلام والمسلمین «سید مختار عظیمی» در گفت‌ و‌ گو با خبرگزاری شبستان با بیان اینکه بیان از اسامی قرآن کریم است، اظهار کرد: طرح موضوع جهاد تبیین از سوی مقام معظم رهبری، به دلیل ریشه قرآنی موضوع تبیین است زیرا ائمه اطهار (ع) و پیامبران همگی بر اساس تبیین و بیان سخنان به صورت شفاف و درست مردم را به سوی خداوند دعوت می کردند.

 

این استاد خارج فقه حوزه علمیه تهران افزود: حضور یک روحانی در راس مدیریت مساجد به تنهایی نمی تواند زمینه ساز توسعه جهاد تبیین در کشور شود و هر امام جماعتی باید دو یا چند روحانی و طلبه را در کنار خود داشته باشد تا هم اندیشی این افراد بتواند به برنامه های تبیینی مساجد جهت دهی کند.

 

وی اضافه کرد: واقعیت این است که به دلیل دشواری کار تبیین به ویژه تبیین قرآنی امور و رویدادها همراهی حوزه های علمیه با مساجد در حوزه جهاد تبیین و روشنگری درباره حقایق دوران پیش و پس از انقلاب اسلامی ضروری است. قطعا مسئولان و مدیران حوزه های علمیه آمادگی چنین مشارکتی را دارند بنابراین ائمه جماعات مساجد این همکاری را مطالبه کنند.

 

عظیمی گفت: حوزه های علمیه می توانند در همه ایام سال و به طور ویژه در مناسبت های مذهبی طلاب و روحانیون آموزش دیده و آماده در امر پاسخ به شبهات و روشنگری و بصیرت افزایی را به مساجد اعزام کنند تا با هدایت ائمه جماعات و مشارکت بسیجیان و نیروهای قرآنی مسجدی، سخن مقام معظم رهبری درباره جهاد تبیین بر زمین نماند و هر روز در این زمینه شاهد کاری مهم در مساجد باشیم.

 

وی اضافه کرد: یک نهضت و جهاد بزرگ باید در حوزه جهاد تبیین شکل گیرد و همراهی همه نیروهای انقلاب لازم است. اگر تبیین درست از همه امور صورت گیرد، تحولات خوبی در زمینه رفع شبهات ذهنی جوانان در راه خواهد بود.

 

پایان پیام/

https://amoozesh.masjed.ir/u/ydv

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید