چهارشنبه / ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ / ۰۸:۰۰
سرویس : مسجد خبر
کد خبر : ۳۷۲۸۳
گزارشگر : ۶۹۲
امام مسجد جامع اورین گفت:

حضور پررنگ در محله، یعنی موفقیت

حجت الاسلام یوسف محرمی گفت: امام جماعتی که بتواند حضور پر رنگی در محله و منطقه داشته باشد امام جماعت موفقی خواهد شد.

به گزارش پایگاه تخصصی مسجد، یکی از فعالیت هایی که اکثر قریب به اتفاق ائمه جماعات آن را لازمه موفقیتِ کارشان می‌دانند، حضور در بین مردمِ محله است. حجت الاسلام «یوسف محرمی» امام جماعت «مسجد جامع اورین»(واقع در شهرستان بهارستان) امام جماعتی است که برای موفقیت، با مردم بودن را انتخاب نموده است. او حضور مستمر در میان مردم را راز موفقیت یک امام جماعت می‌داند. 

در ادامه، گفت و گوی پایگاه تخصصی مسجد را با این امام جماعت جوان می‌خوانید.

چه عواملی یک امام جماعت را در کارش به موفقیت می‌رساند؟

اولین امتیاز یک امام جماعت برای موفقیت در مسجد این است که در هر سه وعده نماز به صورت منظم حضور داشته باشد.

امام جماعت باید به طور مستمر و منظم احوال مردم را جویا باشد. مهمتر از همه اینکه؛ جوان های محله را تحویل بگیرد و با آنها دوست باشد.

امام جماعت محله را در مسجد نبیند! خداوند روح سردار شهید سلیمانی را قرین رحمت کند. در آن سخنرانی معروف خاطرنشان کردند که؛ حوزه عملیات شما همان چند صد متر محیط مسجد نیست! محدوده عملیات امام جماعت بسیار فراتر از از محیط مسجد است. امام جماعتی که بتواند حضور پر رنگی در محله و منطقه داشته باشد امام جماعت موفقی خواهد شد.

یکی از فعالیت‌هایی که ما در «مسجد جامع اورین» به آن اعتقاد داریم و انجام می‌دهیم دیدار با خانواده‌های شهدای منطقه است.

چند تا از فعالیت‌های مسجد جامع اورین را برای ما بگویید.

ما یک دارالقرآن برای خواهران تاسیس نموده ایم که از ساعت ۱۴ الی ۲۰ فعالیت می‌کند. کلاس روخوانی قرآن و احکام هم در این دارالقرآن تدریس می‌شوند.

روزهای یکشنبه و سه‌شنبه هم برای آقایان کلاس حفظ قرآن کریم در مسجد دایر است.

آیا تاکنون حافظ کل قرآن از این کلاس ها داشتید؟

خیر! اما تعداد زیادی از قرآن آموزان ما تا چندین جزء از قرآن را حفظ هستند. شاید اگر این کلاس ها با همه‌گیری کرونا تلاقی پیدا نمی‌کرد، اکنون بسیاری از این عزیزان حافظ کل قرآن کریم بودند.

پیش از کرونا مدرسه «فیض کاشانی» که با آن ارتباط داریم، همیشه در آموزش و پرورش رتبه اول را در مسابقات قرآن کسب می‌کرد. چون دانش آموزان این مدرسه که از بچه های مسجد ما بودند در مسجد به خوبی آموزش می‌دیدند. این موضوع باعث شده بود مدیران منطقه‌ای آموزش و پرورش همواره از ما تقدیر کنند.

ساخت و ساز مسجد ما زمستان سال گذشته به پایان رسید. پس از آن توانستیم هم دارالقرآن راه اندازی و هم هیئت هفتگی برگزار کنیم. همچنین دارالقرآن برای آقایان هم راه اندازی کردیم. این فعالیت‌ها از موقعی منسجم و منظم‌تر شد که طبقه دوم برای مسجد ساخته شد.

بسیاری از مساجد اکنون در جهاد تبیین حضور دارند و برنامه‌های خود را در راستای آن طراحی می‌کنند. آیا مسجد جامع اورین هم در این راستا فعالیتی دارد؟

 بله! جلسات هفتگی ما در هیئت بخشی از این کار را انجام می دهند. سخنرانانی که برای این مراسمات دعوت می شوند معمولاً در در راستای همین موضوع و تبیین مسائل روز سخن می‌گویند.

اخیراً هم در جشن میلاد امام رضا(علیه السلام) با توجه به مسائلی که در یک جشنواره خارجی پیش آمده بود، سخنرانی و روشنگری داشتیم.

 

https://amoozesh.masjed.ir/u/yvv
دیدار با خانواده شهدا بعد از نماز عید فطر
شرکت در راهپیمایی روز قدس با حضور نمازگزاران
جلسه مشترک وهم فکری پایگاه شهیدعباسی ونمازگزاران مسجدجامع اورین وامام جماعت چهارده معصوم منطقه حجت الاسلام مهدوی فاضل درمسجدجامع اورین
گفتمان دینی درمدرسه پروین اعتصامی
کمک مومنانه مسجدجامع اورین به نیازمندان
گفتمان دینی درمدرسه پروین اعتصامی
جشن دهه کرامت وشب ولادت امام رضا علیه السلام
جشن دهه کرامت وشب ولادت امام رضا علیه السلام
کلاس حفظ قرآن کریم مسجدجامع اورین
کمک مومنانه مسجدجامع اورین به نیازمندان
صفحه ۱ از ۲

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید