چهارشنبه / ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ / ۱۴:۲۶
سرویس : مسجد خبر
کد خبر : ۳۷۲۵۱
گزارشگر : ۶۹۱
مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری؛

فعالیت ۶۰۰گروه تئاتر بچه های مسجد در کشور

زارعی از فعالیت۶۰۰گروه تئاتر بچه های مسجد در سطح کشور خبر داد و گفت: در بحث آموزش بچه های مسجدما فقط به دنبال تربیت نیروی حرفه‌ای تئاتر نیستیم بلکه تربیت مدیران فرهنگی نیز هستیم. ما به دنبال اهداف بزرگی هستیم و چشم‌انداز ۹ ساله‌ای را تعریف کرده‌ایم.

به گزارش پایگاه تخصصی مسجد به نقل از شبستان، «کوروش زارعی» در حاشیه  نخستین دوره از سلسله رویدادهای آموزشی تئاتر مردمی بچه های مسجد ( محرابیان) ویژه مربیان منطقه دو ( استانهای مازندران و گلستان) که از سوی مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری در ساری درحال برگزاری است، با بیان اینکه امیدواریم شاهد خروجی خوب از بچه‌های مسجد باشیم، اظهار کرد: ما در ۶ ماهه دوم سال ۱۴۰۰، اولین سلسه رویدادهای نمایشی بچه‌های مسجد را طی فراخوانی برای تولید آثار در محله‌ها، شهرها و مراکز استان اعلام کردیم که در این راستا ۳۰۰ گروه نمایشی در سایت ثبت‌نام کردند سپس گروه‌ها در همایشی رقابت‌مانند شرکت خواهند کرد.

 

مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری اضافه کرد: بر طبق برنامه سه سله سلسله رویداد ۲ را در سال ۱۴۰۱ برنامه ریزی کردیم تا بتوانیم این فضای آموزشی را برای تربیت مربیان تئاتر آماده کنیم تا بتوانیم تئاتر بچه‌های مسجد را قوی کنیم.

 

وی با بیان اینکه جریان بچه‌های مسجد آینده و جریان تئاتری کشور را رقم خواهد زد، گفت: اخیرا ۲۰۰ گروه به گروه‌های قبلی اضافه شد و ما تا اینجا بیش از ۶۰۰ گروه تئاتر در سطح کشور داریم، مهم مسلح کردن این بچه‌ها و رشد علمی آن‌هاست، از این رو تا پایان مرداد ماه ما مرحله اول رویداد تئاتر بچه‌های خلاق را تمام خواهیم کرد و مرحله دوم آموزشی ما بعد از این دوره باهدف آموزش نویسندگانی که در نمایش گلدسته ها شرکت کردند و دو اثرشان به چاپ رسیده، خواهد بود.

 

زارعی با اشاره به اینکه تئاتر مردمی بچه‌های مسجد ۵ سال است که در مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری فعالیت خود را به صورت جدی انجام می‌دهد و اتفاقات خوبی هم افتاده است، اضافه کرد: در ۶ ماهه دوم اولین مرحله تخصصی آموزش کارگردانان سینما و تئاتر را خواهیم داشت، در سه ساله اول علاوه بر تولید آموزش نیز خواهیم داشت، در سال ۱۴۰۱ خروجی دومین جشنواره سلسله تئاتر بچه‌های مسجد را معرفی خواهیم کرد.

 

وی گفت: در سه ساله دوم با هدف حضور در جشنواره‌های برتر کشور، ملی و حرفه‌ای تئاتر اقداماتی را انجام خواهیم داد تا این هنرمندان وارد عرصه سینما و تلویزیون شده و شاهد نسل جدیدی برای نمایش جریان هنر انقلاب اسلامی باشیم.

 

مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری با تاکید بر اینکه ما به‌دنبال تربیت هنرمند نیستیم بلکه به‌دنبال تربیت مدیر هستیم، اذعان کرد: اینکه مدیران متعهد بر روی کار باشند خوب است، در این مسیر بسیاری از افراد تربیت شدند، لذا با این دورنما و افقی که دیده شد نیاز به تعامل داریم تا بتوانیم نیروی مدنظر هنر انقلاب اسلامی را در حوزه سینما و تئاتر تربیت کرده و تحویل جامعه دهیم.

 

پایان پیام
https://amoozesh.masjed.ir/u/yi0

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید