جمعه / ۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ / ۱۸:۳۵
سرویس : مسجد خبر
کد خبر : ۳۷۱۵۸
گزارشگر : ۶۹۱
امام جماعت مسجد پیامبراعظم(ص) تاکید کرد

ظرفیت مساجد در تولید و اشتغال آفرینی

حجت‌الاسلام صدر با اشاره به نقش مساجد در رونق تولید و اشتغال آفرینی، گفت: در اولین قدم مساجد می‌توانند با استفاده از ظرفیت نمازگزاران در راستای تحقق و فرهنگ سازی شعار سال گام مهمی بردارند.

حجت الاسلام «جلال صدر»، در گفت و گو با خبرنگار گروه مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان با اشاره به نقش اثرگذار مساجد در تحقق شعار «تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرینی»، اظهار کرد: مقام معظم رهبری در سال های اخیر بر دو عنوان «اقتصاد» و«تولید» تاکید داشته اند، چراکه شعارهای سال های گذشته هم با عناوینی همچون انضباط اقتصادی،صرفه جویی و اصلاح الگوی مصرف و جهاد اقتصادی، تولید ملی و حمایت از سرمایه و کار ایرانی،حماسه اقتصادی و اقتصاد مقاومتی و حمایت از سرمایه ایرانی مطرح شده است.

امام جماعت مسجد پیامبراعظم(ص) (واقع در سعادت آباد) با اشاره به اینکه اگر به اقتصاد دانش بنیان با نگاه فناورانه نگاه شود به فرموده مقام معظم رهبری شاهد نتایج خوبی خواهیم بود، بیان کرد: تولید محصولات با کیفیت در داخل کشور راه حل بیرون رفت از مشکلات اقتصادی است که موجب عدم وابستگی به خارج از کشور می شود.بنابراین لازم است برای تحقق شعار سال اهل منبر و ائمه جماعات فرهنگسازی داشته باشند.

وی با اشاره به نقش مساجد در تحقق شعار سال گفت: دراولین قدم مساجد می‌توانند با استفاده از ظرفیت نمازگزاران در راستای تحقق و فرهنگ سازی شعار سال گام‌های مهمی بردارند، چراکه بسیاری از نمازگزاران از قشرهای مختلف هستند که در میان آنها افراد نخبه و حتی تولیدکننده وجود دارد که می‌توان از تجارب آنها بهره برد، این افراد با توجه به تجربه‌های بالا می‌توانند کمک‌های فکری خوبی به منظور تحقق اهداف شعار سال ارائه دهند.

حجت الاسلام صدر خاطرنشان کرد: همچنین، مساجد می توانند از امکانات فیزیکی خود برای تحقق این شعار سال استفاده کنند، برای مثال مساجد می‌توانند زمینه ایجاد کارگاه های تولیدی را فراهم کنند و از این طریق از تولید کنندگان حمایت داشته باشند. حل مشکلات اقتصادی هر کشوری بستگی به اهتمام آن کشور به تولید ملی و حمایت از تولید کنندگان دارد، چراکه حمایت از تولید موجب حل معضلات و مشکلات اقتصادی می شود.

پایان پیام/

https://amoozesh.masjed.ir/u/Mtf

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید