یکشنبه / ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ / ۰۸:۳۵
سرویس : مسجد خبر
کد خبر : ۳۷۱۳۰
گزارشگر : ۶۹۲
درآستانه‌ی نوزدهم ماه مبارک رمضان صادر شد

پیام مرکز به ائمه جماعات به مناسبت روز «نهج‌البلاغه»

در آستانه نوزدهم ماه مبارک رمضان، «روز نهج‌البلاغه» مرکز رسیدگی به امور مساجد پیامی خطاب به ائمه محترم جماعات در رابطه با توجه بیش از پیش به ترویج نهج‌البلاغه صادر نمود.

به گزارش پایگاه تخصصی مسجد؛ مرکز رسیدگی به امور مساجد، به مناسبت فرارسیدن روز نهج البلاغه مصادف با نوزدهم ماه مبارک رمضان، پیامی خطاب به ائمه‌ی محترم جماعات در رابطه با توجه بیش از پیش به ترویج نهج‌البلاغه صادر نمود که متن پیام به شرح زیر است.

 

بسم الله الرحمن الرحیم

محضر شریف ائمه‌ی محترم جماعات مساجد استان تهران
 
احتراماً معروض می دارد همانطور که مستحضرید، شورای عالی انقلاب فرهنگی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۰۴ در جلسه (۸۴۱) خود، روز ۱۹ ماه مبارک رمضان را «روز نهج البلاغه» ثبت و توسط رئیس‌جمهور اعلام نموده است.

این اقدام جالب که برخاسته از پیام امام(ره) به کنگره هزاره‌ی نهج البلاغه و نیز وصیت نامه عبادی سیاسی ایشان و تأکیدات مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) می‌باشد، فرصت ارزشمندی برای رویکرد شایسته‌ی مردم به ویژه نسل جوان و فرهیخته، به این منشور حیات بخش و سعادت آفرین است و ایجاب می‌کند که شما متولیان محترم مساجد در این رابطه اقدام جدی انجام داده و آن را در دیدگاه عموم قرار دهید.

مساجد بهترین موقعیت برای ادای این رسالت و وظیفه‌ی دینی هستند، لذا مستدعی‌ست در ماه مبارک رمضان اهالی مسجد را به کلام امامین انقلاب اسلامی که در قالب کتاب «بازگشت به نهج البلاغه» به پیوست تقدیم می‌شود، توجه داده و در راستای نشر معارف گرانسنگ نهج البلاغه، همّت عالی را مبذول فرمایید.

توفیقات روز افزون شما اعزه‌ی گرانقدر را از درگاه با عظمت پروردگار متعال مسئلت می نماییم.

 

                                                                                                                                مرکز رسیدگی به امور مساجد

کتاب «بازگشت به نهج البلاغه» را از اینجا دریافت نمایید

https://amoozesh.masjed.ir/u/w46

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید