شنبه / ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ / ۱۲:۲۴
سرویس : مسجد خبر
کد خبر : ۳۷۰۷۵
گزارشگر : ۶۹۱
به منظور احیاء فرهنگ آذین‌بندی

ابتکار مساجد یک محله در جشن نیمه شعبان

یک مداح اهل بیت (ع) با اشاره به راه‌اندازی ستاد مردمی نیمه شعبان در محله باغ فیض تهران گفت: این ستاد بنا دارد به صورت مسجدمحور، جشن‌های مردمی را به مناسبت سالروز میلاد امام زمان (عج) در غرب تهران برگزار کند.

مرتضی متشرعی مداح اهل بیت (ع) و دبیر ستاد مردمی نیمه شعبان محله باغ فیض در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس با اعلام راه‌اندازی ستاد مردمی نیمه شعبان در این محله اظهار کرد: این قرارگاه به صورت مسجدمحور و با همکاری آستان مقدس امامزادگان حمیده‌خاتون و سیدجعفر (ع)، مسجد جامع باغ فیض، مسجد جامع بعثت، مسجد پیامبر اعظم (ص)، مسجد اباعبدالله (ع) و سرای محله باغ فیض به مناسبت سالروز ولادت حضرت بقیه‌الله الاعظم (عج) فعال شده است. 

وی با اشاره به برنامه‌های پیش‌بینی شده برای ایام میلاد امام مهدی (عج)، تصریح کرد: ترویج تبلیغات خانگی، برگزاری جشن نیمه‌شعبان در مساجد سطح محله، مساجد، امامزاده و سرای محله، توزیع اقلام تبلیغاتی، برگزاری جشن خیابانی در شب نیمه‌شعبان، راه‌اندازی پویش ارسال عکس از تزئین منزل و خیابان و نصب پرچم در سطح محله ازجمله این برنامه‌هاست.

متشرعی با بیان اینکه در قالب این قرارگاه بنا داریم فرهنگ آذین‌بندی کوچه‌ها را در محله باغ فیض زنده کنیم گفت: تزئین کوچه‌ها و انتخاب بهترین تزئینات، راه‌اندازی کاروان شادی روز نیمه شعبان، تزئین متفاوت کوچه‌های به نام امام زمان (عج)، برگزاری جشن مقابل مجتمع کوروش، برپایی ایستگاه‌های صلواتی در هر مسجد به صورت مجزا، تزئین خیابان مقابل امامزادگان باغ فیض (ع)، برگزاری جشن بزرگ با حضور دو هزار نفر در مسجد بعثت و چاپ بنر متحدالشکل «ستاد مردمی» نیز به همت این قرارگاه در ایام ولادت حضرت بقیه الله الاعظم (عج) انجام می‌شود. بنا داریم مردم را به آذین‌بندی کوچه‌ها و خیابان‌ها ترویج کنیم و برای این منظور اقلام تبلیغاتی را در ۵ مرکز در محله توزیع می‌کنیم. محل توزیع بسته‌های تبلیغاتی برای نیمه شعبان، مساجد و سرای محله است و آستان امامزادگان باغ فیض (ع) بانی توزیع یک هزار پرچم برای تزئین سطح محله شده است.

این مداح اهل بیت (ع) با بیان اینکه در شب میلاد حضرت در روز پنجشنبه ۲۶ اسفندماه در مقابل آستان مقدس امامزادگان باغ فیض (ع) ۴ غرفه؛ دلنوشته‌ای با امام زمان (عج)، میزگرد مهدویت (پرسش و پاسخ)، بادبادک و بادکنک با نام امام زمان (عج) و نقاشی و خطاطی از ظهر تا ساعت ۱۶ برپا می‌شود و از ساعت ۱۶ تا اذان مغرب جشن و آتش بازی و خوانندگی و تواشیح و... برگزار می‌شود.

وی افزود: کلیشه‌زنی و ماشین‌نویسی خودروها و برگزاری جشن نیمه شعبان در روز چهارشنبه ۲۵ اسفندماه در امامزادگان باغ فیض(ع) در این ایام برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

https://amoozesh.masjed.ir/u/qg2

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید