شنبه / ۲۰ آذر ۱۴۰۰ / ۱۴:۳۲
سرویس : اصلی
کد خبر : ۳۶۸۴۳
گزارشگر : ۶۹۲
حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی:

امامان مساجد از مدرسه‌های اطراف غافل نشوند

معلم درس‌هایی از قرآن با بیان اینکه اقامه نمازها طولانی را نکنید، بین نماز سخنرانی نکنید و مردم را در نماز به گروگان نگیرید، گفت: امامان مساجد از مدرسه‌های کنار مسجد غافل نشوند و باید نماز رونق بیشتری داشته باشد.

خبرگزاری شبستان،، گروه  مسجد و کانون های مساجد به نقل از سازمان تبلیغات اسلامی، «حجت‌الاسلام محسن‌قرائتی» در اجلاس استانی نماز گفت: نماز با همه حالات روحی و جسمی و همه هستی در ارتباط است، انسان باید با خواندن نماز شکر، شاکر خداوند باشد. طبق آیات قرآن این‌چنین برداشت می‌شود که نماز بخوان برای یاد خدا، یاد خدا اطمینان می‌دهد و اطمینان تو را به‌سوی خدا بازمی‌گرداند، خداوند به پیغمبر (ص) می‌گوید اگر می‌خواهی به خدا نزدیک شوی سجده کن.

 

این استاد اخلاق وضع کشور را از نظر مطالعه ضعیف خواند و اظهار کرد: خداوند در قرآن کریم می‌فرماید اگر همه شما جمع شوید به‌اندازه ذره‌ای علم ندارید. کتاب‌های شهید مطهری و تفسیر قرآن را هر شب موردمطالعه قرار دهید. پیش‌نمازها حتماً باید مطالعه کنند تا بتوانند مطالب مفیدتری در اختیار مخاطبان قرار دهند.


وی با بیان اینکه همه روحانیونی که در مسجد حضور دارند از مدارس کنار مسجد غافل نشوند، ابراز کرد: اقامه نمازها طولانی را نکنید، بین نماز سخنرانی نکنید و مردم را در نماز به گروگان نگیرید. نماز و قرآن به هم متصل بوده و هر دو ذکر هستند. امام حسین (ع) در نماز ظهر عاشورا مورد اصابت ۳۰ تیر قرار گرفت یعنی برای ۳۰ کلمه ۳۰ تیر خورد و نشان می‌دهد زیر رگبار هم نباید نماز فراموش شود. در استانی که به شور و شعور حسینی معروف است باید نماز رونق بیشتری داشته باشد.

 

حجت‌الاسلام قرائتی تأکید کرد: باید اقدامات اثرگذار برای نماز انجام داد. ما خدا را فراموش می‌کنیم اما وقتی یک نعمتی را نداشته باشیم آن را می‌بینیم. فرزندان دیگر در اختیار والدین نیستند و با یک وسیله با دنیا ارتباط برقرار می‌کنند.

 

رئیس ستاد اقامه نماز در پایان خاطرنشان کرد: در جامعه مشاهده می‌کنیم مسجد خاکی است و اتاق مدیر هرروز تمیز می‌شود، درحالی‌که باید به آراستگی مساجد اهمیت داد. هر اداره‌ای که به مسجد نزدیک است کارکنان آن در ۲۰ دقیقه که با کار لطمه نخورد در مساجد حضور یابند و سخنرانی نیز طولانی نباشد.

 

پایان پیام/
https://amoozesh.masjed.ir/u/gB8

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید