دوشنبه / ۱۹ مهر ۱۴۰۰ / ۲۲:۱۲
سرویس : اصلی
کد خبر : ۳۶۶۷۴
گزارشگر : ۶۹۲
حجت الاسلام ذاکر:

کرونا نتوانست مانع فعالیت مساجد شود

معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد: هیچ عاملی نمی‌تواند سبب توقف فعالیت‌های مساجد شود.

تسنیم، نقش‌های اساسی و در عین حال ظریف و غیر‌محسوس مساجد، استفاده از آن به‌عنوان مقر پایگاه‌های خدمات فرهنگی و اجتماعی است. بسیاری از نیازهای مردم در ایام کرونا که مشکلات زیادی به زندگی مردم جامعه وارد آورد، از طریق مساجد و با اجرای طرح‌های خدمات اجتماعی از میان برداشته شد.

 حجت‌الاسلام حجت‌الله ذاکر معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با تأکید بر رویکرد مساجد در ایام کرونا گفت: از آنجا که مساجد علاوه بر جایگاه نماز، مرکزی برای تحولات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی‌اند، همواره مورد توجه بوده که هیچ عاملی نیز نمی‌تواند سبب توقف فعالیت‌های آن شود. بنابراین درب مساجد در این ایام که کشور درگیر ویروس منحوس کرونا شد، هیچ‌گاه بسته نشد.

 معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد با اشاره به اینکه مساجد در ایام کرونا بیشترین مراعات نکات بهداشتی را دارند، گفت: مسجد مکانی است که همه مؤمنان فارغ از تمامی مسائل گردهم می‌آیند. از این جهت، متولیان در مساجد کارهای مربوط به مسجد را طوری برنامه‌ریزی کرده‌اند که مساجد ما آماده پذیرایی در مناسبت‌های مختلف باشد.

 حجت‌الاسلام ذاکر در این باره ادامه داد: مساجد به هیچ‌وجه در شرایط گوناگون کرونایی، تعطیل نشدند؛ شاید در مواقعی بنا بر ملاحظات بهداشتی و بر اساس ابلاغیه ستاد ملی کرونا نحوه برگزاری مراسمات تغییراتی پیدا کرد و به طور مثال در ایام محرم و صفر برنامه‌های عزاداری در محیط باز و با حفظ نکات بهداشتی برگزار شد اما به این معنا نیست که مساجد در این مقطع زمانی خاص به اجرای برنامه‌های فرهنگی نپرداختند و یا بی‌اعتنا به این ضرورت برخاسته از ایمان باشند.

https://amoozesh.masjed.ir/u/Mwm

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید