سرویس فرهنگی و هنری
با حضور امناء‌ سه ناحیه مرکز

یازدهمین و آخرین مرحله از دوره آموزشی «امین» برگزار شد

(جمعه ۲۶ بهمن ۱۳۹۷) ۱۲:۴۰

یازدهمین و آخرین مرحله از دوره آموزشی «امین» با حضور امناء مساجد نواحی شهیدان مصطفی خمینی، نواب صفوی و اشرفی اصفهانی برگزار شد.

به گزارش پایگاه تخصصی مسجد، مرحله یازدهم از دوره آموزش تخصصی امین ویژه امنای مساجد نواحی شهیدان مصطفی خمینی، نواب صفوی و اشرفی اصفهانی، صبح پنجشنبه 27 بهمن ماه 97 در دانشگاه قرآن و حدیث شهر ری برگزار شد.

در افتتاحیه این دوره، حجت الاسلام اوتارخانی مدیر آموزش امناءِ معاونت جذب و آموزش مرکز رسیدگی به امور مساجد به سخنرانی پرداخت.
 
در ادامه حجت الاسلام احمد پرویزی در کلاس عمومی شرح وظایف هیئت امنای مساجد گفت: یکی از ارکان مهم مسجد هیئت امنا هستند و نشاط و فعالیت این رکن باعث ارتقاء سطح همکاری در مسجد می‌شود.

 

وی استفاده از نظرات نخبگان و خرد جمعی را از وظایف کارگزاران مساجد دانست و گفت: تعامل مستمر، هم فکری و هم افزایی با تشکل ها نیز از عوامل پیشرفت مساجد است.

یازدهمین و آخرین مرحله از دوره آموزشی «امین» برگزار شد

پرویزی افزود: یکی از مسئولیت‌های معنوی امنا در مسجد حفظ آرامش محیط مسجد و احترام به خادم است. هیئات امنا نباید اجازه دهند تا افراد دیگر خادم مسجد را امر و نهی کنند. باید با برنامه ریزی و احترام، برای خادم وظیفه تعیین کنند.

 

یازدهمین و آخرین مرحله از دوره آموزشی «امین» برگزار شد  
 
در ادامه این دوره کلاس آموزشی «اجرایی و حقوقی» با ارائه یونس فصیحی کارشناس دفتر حقوقی مرکز رسیدگی به امور مساجد و کلاس آموزشی آشنایی با مبانی و قوانین «ساختمانی، عمرانی و فنی» با ارائه مهندس فتحی زاده مدیر دفتر فنی و مهندسی این مرکز برگزار شد. 

 

همچنین کلاس آموزشی «مدیریت فرهنگی» در دو کلاس جدا گانه با ارائه حجت الاسلام مجتبی صداقت سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد و حجت الاسلام خداداده امام جماعت مسجد حاج حسن صنیع الدیوان برگزار شد. 

 
گفتنی است امنای شرکت کننده در این دوره بنا بر مسئولیتی که در مساجد خود برعهده دارند به سه گروه مسئولان عمرانی، مسئولان فرهنگی و مسئولان اجرایی تقسیم شده و در کلاس های جداگانه آموزش داده شدند.
 
دوره آموزشی تخصصی «امین» ویژه امناءِ مساجد استان تهران در یازده مرحله در روزهای پنجشنبه، از پانزدهم آذر در دانشگاه قرآن و حدیث در حرم حضرت عبدالعظیم(ع) برگزار می‌شد و در تاریخ 25 بهمن 97 در حالیکه بیشترین شرکت کننده در میان ادوار گذشته را داشت، به کار خود پایان داد.
 
            بیشتر بخوانید؛

              اولین مرحله از دوره آموزشی «امین» برگزار شد

              دومین مرحله از دوره آموزشی «امین» برگزار شد

              سومین مرحله از دوره آموزشی «امین» برگزار شد

              چهارمین مرحله از دوره آموزشی «امین» برگزار شد

              پنجمین مرحله از دوره آموزشی «امین» برگزار شد

              ششمین مرحله از دوره آموزشی «امین» برگزار شد

              هفتمین مرحله از دوره آموزشی «امین» برگزار شد

              هشمین مرحله از دوره آموزشی «امین» برگزار شد

              نهمین مرحله از دوره آموزشی «امین» برگزار شد

              دهمین مرحله از دوره آموزشی «امین» برگزار شد

 

تعداد بازدید : ۵,۲۷۰

اظهار نظر


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید